W dniu 15.02.2018r. w sali konferencyjnej Centrum Edukacyjno-Muzealnego WPN w Międzyzdrojach, odbyło się spotkanie informacyjne na temat projektu Wander Book – Dziennik Turystyczny Wyspy Wolin i okolic.

Na spotkanie zaproszeni zostali przedstawiciele lokalnych ośrodków turystycznych oraz właściciele atrakcji turystycznych znajdujących się w regionie.

Zainteresowanie projektem okazało się bardzo duże. Na spotkanie przybyli przedstawiciele Urzędów Miejskich i przedsiębiorcy z Międzyzdrojów, Wolina, Świnoujścia, Rewala i Kamienia Pomorskiego.

Zaproszonych Gości przywitał Dyrektor WPN – dr Wojciech Zyska. Przedstawiciele firmy Wander Book omówili założenia projektu oraz możliwości jego realizacji w naszym regionie.

Projekt Wander Book nie jest nowy i w innych obszarach kraju np. na Dolnym Śląsku, rozwija się w szybkim tempie. Ma on charakter międzynarodowy. Swoim zasięgiem obejmuje już Czechy, Słowację, Niemcy i Polskę.

Głównymi celami projektu Wander Book – Dziennik Turystyczny jest promocja atrakcji turystycznych regionu poprzez:

  • wydanie dziennika turystycznego o charakterze informacyjno-kolekcjonerskim,
  • wydanie kart (naklejek) przedstawiających poszczególne atrakcje,
  • zaktywowanie turystyki na obszarze objętym projektem, szczególnie poza sezonem letnim.

Zainteresowani wyrazili chęć udziału w projekcie. Pozytywne doświadczenia z projektem ma już kilku regionalnych przedsiębiorców z Rewala oraz Świnoujścia.

Woliński Park Narodowy również przystąpi do projektu. Turyści odwiedzający WPN będą mogli kolekcjonować karty przedstawiające główne atrakcje Parku.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w projekcie Wander Book.

Źródło: Woliński Park Narodowy