Przed uczniami szkół ostatni tydzień nauki przed przerwą. 15 stycznia ruszają ferie zimowe 2018. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zaprasza dzieci do aktywnego spędzenia czasu od 15 do 26 stycznia 2018 r. Zajęcia w bibliotece odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 13.00.

Bibliotekarze przygotowali moc atrakcji. W planie jest między innymi: czytanie bajek, interesujące zajęcia teatralne czy mini – dyskoteka. Nie zabraknie zajęć manualnych takich jak: zabawa z masą Fimo, Ciastoplasto, artystyczne malowanie kamieni, czy zajęcia z origami. W czasie warsztatów plastycznych będzie można wykonać biżuterię, samochody, piórniki mozaikowe, makaronowe bonsai, Minionki i pojemniki na kredki. Powstaną makiety „Miasto Międzyzdroje”, „Podwodny świat” oraz wielka księga przestrzenna. Pojawią się interesujące zabawy z tablicą interaktywną czyli „wielkim monitorem” reagującym na dotyk. Będą obchody Dnia Babci i Dziadka oraz Światowego Dnia Popcornu.

Bibliotekę odwiedzą Członkowie Stowarzyszenia „Archeozdroje”, którzy wprowadzą dzieci w świat tańca średniowiecznego. Pani Helena Piątek ze szkoły dla psów „Pies potrafi” poprowadzi zajęcia „Co mówi do mnie pies? – psie sygnały i mowa ciała” i odpowie na wiele pytań dotyczących domowych czworonogów. O tym jak ważne jest zachowanie ostrożności na drogach i w Internecie opowie Pan Rafał Bardyn z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim podczas zajęć pt. „Kręci mnie bezpieczeństwo w Międzyzdrojach”. 16 stycznia 2018 r. o godz. 10.30 w Międzynarodowym Domu Kultury, wystąpią aktorzy z krakowskiego Studia Teatralnego KRAK-ART ze spektaklem „Calineczka”.

Planowana jest wizyta w Muzeum Wolińskiego Parku Narodowego, gdzie spotkanie z florą i fauną okolic na pewno uwrażliwi wszystkich na piękno natury i jej ochronę. Natomiast 25 stycznia 2018 r. o godz. 10.30 uczestnicy ferii z biblioteką spotkają się w międzyzdrojskim kinie „Eva” na animowanym filmie pt. „Paddington 2”. We wtorki 16 i 23 stycznia 2018 r. w godz. 16.00 do 18.00 biblioteka zaprasza miłośników gier planszowych za zajęcia pt. „Gry bez prądu”.

Na wszystkich biorących udział w „Kreatywnej Pracowni Plastycznej” będzie czekał słodki poczęstunek oraz konkursy z nagrodami. Finałem ferii będzie wernisaż prac wykonanych przez uczestników zajęć.

Zapraszamy w imieniu Organizatorów.

plakat ferie 2018