Koniec roku i początek nowego to nie tylko poświąteczne wyprzedaże, sylwester i postanowienia noworoczne. To także czas na zastanowienie się już teraz jak zaplanować urlop w nadchodzącym 2019 roku. A okazji do wypoczynku w nowym roku będzie naprawdę sporo, gdyż kalendarz pozwoli nam na aż siedem długich weekendów.

Zaczniemy spokojnie wolnym w Nowy Rok 1 stycznia, a kilka dni później mamy Święto Trzech Króli, które wypada tym razem w niedzielę. Na kolejne wolne trzeba będzie poczekać kilka miesięcy, do 21 i 22 kwietnia. Wtedy to wypada Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny.

kalendarz nowy rok
W 2019 roku będzie sporo okazji do wypoczynku.

W maju zaś wystarczy wziąć jeden dzień urlopu, żeby mieć aż pięć dni wolnego. W nadchodzącym roku Święto Pracy wypada w środę a Święto Konstytucji Trzeciego Maja w piątek. Zatem wolne w czwartek da nam naprawdę długą majówkę.

Na kolejne wolne dni nie trzeba będzie już tak długo czekać. 20 czerwca, w czwartek wypada Boże Ciało, wystarczy jeden dzień urlopu i możemy zorganizować 4-dniowy wyjazd. Z kolei w sierpniu, również w czwartek 15-go mamy Święto Wojska Polskiego.

Listopad to Wszystkich Świętych, które wypada w 2019 w piątek, a także Święto Niepodległości 11 listopada, które obchodzić będziemy w poniedziałek. Święta Bożego Narodzenia w 2019 przypadają na środę i czwartek, 25 i 26 grudnia.

Choć okazji do odpoczynku w 2019 roku będzie naprawdę sporo to musimy także pamiętać, że mniej wolnego spędzimy w nadchodzącym roku w sklepach. Wszystko to przez rozszerzenie zakazu handlu do trzech niedziel w miesiącu. Więcej znajdziecie tu.

kalendarz nowy rok
Już dziś zastanówcie się jak wypoczywać w 2019 roku.