Długi weekend majowy to doskonały czas żeby rozpocząć sezon wiosenno-letni. Dodatkowo jeśli dobrze zaplanowaliśmy urlop to może on dla nas trwać aż 9 dni. Ustawowo dni wolne przypadają: we wtorek, 1 maja – Święto Pracy i w czwartek, 3 maja – Święto Konstytucji 3 Maja. W związku z czym jeśli ktoś wziął wolne w poniedziałek 30 kwietnia, środę 2 maja i piątek 4 maja, to swoją majówkę rozpocznie już w sobotę, 28 kwietnia a zakończy w niedzielę, 6 maja.

Dla tych, którzy majówkę spędzać będą w domu przygotowaliśmy skrót wydarzeń, które będą miały miejsce w długi weekend w naszym powiecie.

W Międzyzdrojach majówka rozpocznie się już 28 kwietnia 2018r. recitalem Tomasza Stockingera, pt. „Już nie zapomnisz mnie”. W kolejnych dniach na scenie amfiteatru w Międzyzdrojach wystąpią O.S.T.R, REGGAESIDE i SOUND’N’GRACE. Szczegóły znajdziecie poniżej.

Majówka 2018 w Międzyzdrojach

Atrakcji nie zabraknie także w Dziwnowie. Już 1 maja mieszkańcy i turyści przyglądać się będą zmaganiom uczestników XVIII Regat Wioślarskich Łodzi Monotypowych. Dzień później Stowarzyszenie „Nasz Dziwnów” organizuje „Piknik pod Lipą” w parku przy ulicy Mickiewicza. Zapraszamy do zapoznania się z programem pikniku i pozostałymi atrakcjami majówki w Dziwnowie.

Majówka w Dziwnowie

Mieszkańcy Wolina i okolic 1 maja pójdą w VII „Majowym Marszu po zdrowie”. 3 maja 2018r. wezmą udział w uroczystych obchodach Narodowego Święta Konstytucji Trzeciego Maja oraz w gminnych obchodach 73 Rocznicy Zakończenia Walk o Wolin. Szczegóły poniżej.

VII Majowy Marsz po zdrowie

Uroczystości majowe w Wolinie

Nieopodal Wolina, w Recławiu mieści się Centrum Słowian i Wikingów, w którym to od 3 do 6 maja 2018r. odbywać się będą między innymi warsztaty rzemiosł dawnych i eksperymenty kulinarne w ramach Archeologicznej Majówki.

Majówka Archeologiczna w Centrum Słowian i Wikingów

W Golczewie na Jeziorze Szczuczym po raz drugi stanie MOST FLAG – wyjątkowa, jedyna taka na świecie – instalacja artystyczna zaprojektowana przez mieszkańców Golczewa. Flagi powstały z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i symbolizują pasje i marzenia mieszkańców. Oglądać je będzie można od 1 do 4 maja 2018r.

Most Flag – majowe świętowanie nad jeziorem w Golczewie

Burmistrz Kamienia Pomorskiego zaprasza 2 maja 2018r. na „Majówkę z biało-czerwoną”. Miłośnicy rowerów będą mieli okazję wziąć udział w rajdzie rowerowym, który zakończy się ogniskiem z kiełbaskami w Parku Dinozaurów we Wrzosowie. Po południu mieszkańcy wezmą udział w I Kamieńskim Konkursie Grillowania, na którym będą mogli zaprezentować swoje umiejętności kulinarne. Nie zabraknie także muzyki na żywo, gości i dobrego nastroju.

Dzień Flagi w Kamieniu Pomorskim

Zaś 3 maja w Kamieniu odbędą się uroczyste obchody z okazji 227. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Kamieniu Pomorskim.

Uroczystości Majowe w Kamieniu Pomorskim