Krew jest potrzebna codziennie, w dużych ilościach. Podawana jest nie tylko rannym w wypadkach komunikacyjnych, ale i osobom ciężko chorym. To bezcenny lek, którego nie można wytworzyć w sposób sztuczny. Dawcy podkreślają, że oddanie krwi to stosunkowo niewielkie poświęcenie – wystarczą chęci i dobre samopoczucie – a dla potrzebującego bezcenny dar. Z tego powodu członkowie i sympatycy Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK działającego przy Urzędzie Marszałkowskim przyłączyli się już po raz trzeci do akcji Mikołajkowej Kropli Krwi.

Każda kropla krwi jest na wagę złota, dlatego promujemy ideę honorowego krwiodawstwa. To już trzecia taka akcja z okazji mikołajek organizowana przez klub działający przy Urzędzie Marszałkowskim – mówi wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa, który pełni także funkcję prezesa urzędowego klubu.

Mikołajkowa Kropla Krwi
7 grudnia 2018 r. członkowie i sympatycy urzędowego Klubu Honorowych Dawców Krwi przyłączyli się do akcji Mikołajkowej Kropli Krwi. Z dawcami rozmawiał wicemarszałek Jarosław Rzepa.

Warto dodać, że klub przy Urzędzie Marszałkowskim został powołany w październiku 2016r. Działa on jako jednostka Zachodniopomorskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża. Obecnie liczy 36 członków. O swoich aktualnych działaniach informuje w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej Klub Honorowych Dawców Krwi

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie podaje aktualne stany zapasu krwi. Dane z 6 grudnia 2018 r. mówią o niskim poziomie grupy A RH-. Dodatkowe informacje: Krwiodawstwo Szczecin 

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego