Miejska Biblioteka w Dziwnowie serdecznie zaprasza w środę 3 października 2018r. o godz. 17:00 na Wernisaż Walerego Siejtbatałowa. Artysta maluje ustami krajobrazy, martwą naturę, portrety i zwierzęta.

Walery Siejtbatałow urodził się w 1965 roku w miejscowości Denisovka w Kazachstanie. Po ukończeniu szkoły zawodowej powołany został na okres dwóch lat do czynnej służby wojskowej. Po wyjściu z wojska pracował w rodzinnym zakładzie fotograficznym aż do 1997r., w którym w wyniku niefortunnego skoku do wody doznał urazu kręgosłupa szyjnego i stał się osobą niepełnosprawną.

Uciekając od myśli o swoim kalectwie i depresji zaczął uczyć się języka niemieckiego. Aby lepiej utrwalić sobie znajomość tego języka, postanowił nauczyć się w nim pisać. Przez paraliż nie mógł pisać rękoma, zaczął więc eksperymentować trzymając pióro w ustach. Po pewnym czasie kiedy dość dobrze opanował tą sztukę zaczął rysować i malować w ten sam sposób.

W kwietniu 2010 r. przyjechał do Polski jako repatriant z Kazachstanu. Obecnie mieszka wraz z rodzicami i bratem w Szczecinie. Jest członkiem Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami (VDMFK) oraz współpracuje z wydawnictwem AMUN.

Biblioteka serdecznie zaprasza na wernisaż. Prace Mistrza będzie można podziwiać jeszcze przez dwa tygodnie po Wernisażu.

Wernisaż Walerego Siejtbatałowa
Wernisaż Walerego Siejtbatałowa w Miejskiej Bibliotece w Dziwnowie w środę 3 października. Foto: UM Dziwnów.
Click on a tab to select how you'd like to leave your comment

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here