W sobotę 5 stycznia br. w sali widowiskowej Kamieńskiego Domu Kultury odbyły się „II Mistrzostwa Kamienia Pomorskiego w Skokach Narciarskich”, których organizatorem jest Kamieński Dom Kultury, a współorganizatorami są Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim oraz Urząd Miejski w Kamieniu Pomorskim.

Tuż po godzinie 12 pan Piotr Wojteczek stand-uper przywitał zgromadzonych zawodników oraz kibiców. Jako pierwszy na belce startowej zasiadł pan Marek Szymański z numerem startowym „1”, który wylosował skocznię, na której odbyła się seria próbna. Zawodnikom przyszło rywalizować na skoczni narciarskiej na Ukrainie o punkcie konstrukcyjnym K-60.

Mistrzostwa w Skokach Narciarskich
Zawodnicy oraz kibice w oczekiwaniu na rozpoczęcie zawodów.

Po serii próbnej sceną zawładnął REBELS – zespół muzyczny Kamieńskiego Domu Kultury, który wykonał kilka utworów. Natomiast zawodnicy mieli chwilę przerwy, aby móc rozdać autografy zgromadzonym kibicom.

Wreszcie przyszedł czas na oficjalne otwarcie „II Mistrzostw Kamienia Pomorskiego”, którego dokonał pan Stanisław Kuryłło, Burmistrz Kamienia Pomorskiego. Jednocześnie Włodarz Miasta dokonał losowania skoczni narciarskich, na których przyszło rywalizować zawodnikom. Na pierwszy ogień poszła skocznia narciarska w Austrii o punkcie konstrukcyjnym K-70. Po emocjonujących skokach dwudziestu sześciu zawodników poznaliśmy pierwszego zwycięzcę oraz lidera Klasyfikacji Generalnej, którym był pan Emil Hyżowiecki z Wolina.

Mistrzostwa w Skokach Narciarskich
Zespół muzyczny REBELS z Kamieńskiego Domu Kultury.

Po krótkiej przerwie zawodnicy rozpoczęli rywalizację w Irlandii na skoczni o punkcie konstrukcyjnym K-125. W pierwszej serii bardzo długo czekaliśmy na dalekie skoki. Dopiero siódma zawodniczka turnieju, pani Karolina Pęcak z Kamienia Pomorskiego skoczyła na odległość 112,0 metrów. Jednak najlepszy wynik w pierwszej serii uzyskał pan Emil Hyżowiecki z Wolina, który skoczył na odległość 130,0 metrów. W drugiej serii wiatr dawał się jeszcze bardziej we znaki, a najdłuższy skok oddał pan Piotr Kiersztyn z Dziwnowa na odległość 129,0 metrów. Jednak zwycięzcą w Irlandii okazał się pan Emil Hyżowiecki z Wolina, który po dwóch skokach na odległość 130 metrów oraz 128 metrów uzyskał 250 punktów.

Mistrzostwa w Skokach Narciarskich
Zawodnicy oddawali skoki przy pierwszej skoczni w Kamieniu Pomorskim.

Wreszcie przyszedł czas na dłuższą przerwę kiedy to zawodnicy oraz kibice mogli posilić się ciepłą herbatą, kawą oraz przepyszną kiełbaską z grilla, którą przygotował niezastąpiony kucharz Bernard Kiełpiński.

Po przerwie zawodnicy przystąpili do rywalizacji na skoczni narciarskiej na Węgrzech, gdzie punkt konstrukcyjny wynosi 180 metrów. Skocznia oraz warunki atmosferyczne nie sprzyjały zawodnikom oraz kibicom, którzy nie zobaczyli dalekich lotów. Najdłuższy skok w pierwszej serii wykonał pan Konrad Piwowarczyk z Kamienia Pomorskiego na odległość 181,0 metrów. Natomiast w drugiej serii najdalej poleciał pan Emil Hyżowiecki z Wolina na odległość 184,0 metrów.

Po trzech konkursach poznaliśmy zwycięzców pierwszego etapu. Poniżej przedstawiamy wyniki klasyfikacji generalnej.

Klasyfikacja Generalna po trzech skoczniach narciarskich:
I miejsce – Hyżowiecki Emil, Wolin – 280 pkt.
II miejsce – Łukasiewicz Przemysław, Kołczewo – 169 pkt.
III miejsce – Piwowarczyk Konrad, Kamień Pomorski – 156 pkt.
IV miejsce – Kurek Jakub, Międzyzdroje – 142 pkt.
V miejsce – Ćwikliński Michał, Kamień Pomorski – 139 pkt.
VI miejsce – Rusinowicz Małgorzata, Wolin – 130 pkt.
VII miejsce – Rusinowicz Michał, Wolin – 116 pkt.
VIII miejsce – Szymański Marek, Kamień Pomorski – 113 pkt.
IX miejsce – Sito Robert, Kamień Pomorski – 85 pkt.
X miejsce – Martynowski Łukasz, Kołczewo – 84 pkt.
XI miejsce – Kiersztyn Piotr, Dziwnów – 84 pkt.
XII miejsce – Pęcak Remigiusz, Kamień Pomorski – 79 pkt.
XIII miejsce – Michalak Daniel, Kamień Pomorski – 71 pkt.
XIV miejsce – Majtyka Cezary, Kamień Pomorski – 65 pkt.
XV miejsce – Motyka Antoni, Kamień Pomorski – 62 pkt.
XVI miejsce – Pęcak Karolina, Kamień Pomorski – 61 pkt.
XVII miejsce – Wierzbicki Piotr, Kołobrzeg – 54 pkt.
XVIII miejsce – Cichocki Piotr, Kamień Pomorski – 41 pkt.
XIX miejsce – Turek Łukasz, Kamień Pomorski – 32 pkt.
XX miejsce – Kiersztyn Wiktoria, Dziwnów – 49,5 m; 99,5 m; 32 pkt.
XXI miejsce – Kiersztyn Marta, Dziwnów – 31 pkt.
XXII miejsce – Wolniakowski August, Dziwnów – 30 pkt.
XXIII miejsce – Wierzbicka Aurelia, Kamień Pomorski 25 pkt.
XXIV miejsce – Krzyżanowski Filip, Kamień Pomorski – 25 pkt.
XXV miejsce – Siomka Zofia, Kamień Pomorski – 21 pkt.
XXVI miejsce – Wołosiak Beata, Kamień Pomorski – 17 pkt.

Najlepsi zawodnicy z rąk pana Michała Ćwiklińskiego oraz pana Marka Szymańskiego otrzymali pamiątkowe statuetki oraz atrakcyjne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim oraz Firmę Etno Cafe z Wrocławia.

Kolejny turniej odbędzie się 26 stycznia br. (sobota, godzina 12:00). Już teraz serdecznie zapraszamy zawodników oraz kibiców. Jeżeli ktoś nie był z nami w pierwszym terminie to nic nie szkodzi na przeszkodzie aby dołączyć w drugim terminie.

Zapraszamy do udziału.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim