Dyskusyjny Klub Książki oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zapraszają 24 października 2018 r. o godz. 18:00 na spotkanie przepełnione emocjami i zapachami pt. „Zioła w literaturze, czyli coś dla ciała i umysłu”.

Mimo jesiennej aury będzie można poczuć woń nawłoci, rumianku, róży, jaśminu, migdałów, drzewka herbacianego czy pelargonii wonnej. Miłym doznaniem dla uczestników spotkania będzie także olejek May Chang, który pochodzi z Azji. Nie bez powodu jest nazywany „olejkiem spokoju”, gdyż jego delikatny, świeży i słodki zapach powoduje odprężenie i wyciszenie całego organizmu. Bibliotekarze przede wszystkim opowiedzą o ziołach, jakie można spotkać w literaturze pięknej i nie tylko. Czytelnicy posłuchają tekstów Adama Mickiewicza, Henryka Sienkiewicza czy historii o Elizie Orzeszkowej i jej pasji do zielarstwa. Jeśli ktoś chciałby podzielić się swoimi opowieściami o roślinach zielarskich, warto spędzić popołudnie w bibliotece. Można przynieść swoje przepisy, suszki, kwiaty, przetwory, miody i wszystko to, co jest związane z tematem spotkania. Niech to będzie okazja do wymiany doświadczeń na temat ziół, ziołolecznictwa, aromaterapii, zdrowej żywności, czy naturalnych kosmetyków.

Nie zabraknie relaksującej muzyki, wyśmienitej herbaty i słodkości. Na uczestników czeka wiele niespodzianek i fantastyczna atmosfera.

Organizatorzy serdecznie zapraszają

Wstęp wolny

zioła w literaturze

Click on a tab to select how you'd like to leave your comment

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here