Gmina Dziwnów serdecznie zaprasza na zlot miłośników motocykli marki Harley-Davidson, który odbędzie się 27 kwietnia 2019r. w Dziwnowie na terenie Przystani Sezonowej (Wybrzeże Kościuszkowskie 2a).

Impreza startuje paradą motocykli o godzinie 15:00 oraz wspólnym grillowaniem. Będzie to nie lada gratka dla fanów tych legendarnych jednośladów. Uczestnicy zlotu wezmą udział w konkursach na najgłośniejszy i najefektowniejszy motocykl. Nie zabraknie także solidnej porcji rockowej muzyki.

Harley Davidson jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek produkujących motocykle na świecie. Osoby jeżdżące motocyklami tej marki określane są mianem harleyowców. Historia samej marki jest bardzo długa i interesująca. Jej początki sięgają 1901 roku, kiedy to Wiliam Sylwester Harley i Artur Davidson stworzyli prototyp swoich motocykli przymocowując cztery silniki do ramy rowerowej. Próba ta miała miejsce w małej komórce za domem Davidsonów. Pasja tych dwóch mężczyzn nie pozwoliła na ograniczenie się do domowych eksperymentów i już dwa lata później, przy współudziale dwójki innych braci, stworzyli pierwszy model motocykla o nazwie Silent Grey Fellow, który był przeznaczony na sprzedaż. To wydarzenie uznaje się za moment utworzenia spółki i początek historii motocykli Harley Davidson.

Zlot motocykli w Dziwnowie
W nadchodzącą sobotę w Dziwnowie odbędzie się Zlot motocykli Harley-Davidson.