Aleje gwiazd to stylowe bulwary, popularne miejsca spacerowe przyciągające zarówno mieszkańców, jak i turystów. Najsłynniejsze aleje gwiazd znajdują się w Hollywood i Cannes. Swoją aleję gwiazd ma także Dziwnów.
Aleja gwiazd w Dziwnowie, w odróżnieniu od filmowych alei w Hollywood i Cannes, ma uhonorować najsłynniejszych polskich sportowców, zdobywców medali olimpijskich. Aleja sportowców mieści się przy ulicy Reymonta, między ulicami Sienkiewicza i Mickiewicza, biegnie równolegle do nowoczesnej hali sportowej. To elegancki spacerowy deptak z wbudowanymi po obu stronach ulicy kamiennymi postumentami, na których znajdują się mosiężne repliki medali polskich olimpijczyków.
Bulwar powstał w 2002 roku. W trakcie I Festiwalu Gwiazd Sportu kopie swoich medali odsłoniły tu największe legendy polskiego sportu, czyli: Irena Szewińska, Ryszard Szurkowski, Waldemar Marszałek, Bogusław Mamiński, Paweł Nastula, Andrzej Supron i Marian Sypniewski. Każdego roku pojawiają się nowe postumenty. Obecnie jest ich ponad 90. Wśród nich są repliki trofeów między innymi polskich piłkarzy i selekcjonerów kadry narodowej (Grzegorz Lato, Kazimierz Górski, Jan Tomaszewski, Włodzimierz Lubański, Apoloniusz Tajner, Andrzej Szarmach), kolarzy (Mieczysław Nowicki, Lech Piasecki, Czesław Lang, Zenon Jaskuła), lekkoatletów (Władysław Kozakiewicz), bokserów (Jerzy Kulej, Agnieszka Rylik, Maciej Zegan, Marian Kasprzyk, Dariusz Michalczewski), zapaśników (Andrzej Wroński), kajakarzy (Marek Łbik), szermierzy i florecistów (Adam Krzesiński, Sylwia Gruchała), wioślarzy (Robert Sycz, Tomasz Kucharski, Natalia Madaj), skoczków narciarskich (Wojciech Fortuna), hokeistów (Mariusz Czerkawski), siatkarzy (Mariusz Wlazły), szczypiornistów (Marcin Lijewski), mistrzów windsurfingu (Wojciech Brzozowski) i snookera (Bogdan Wołkowski), wybitnych strzelców (Renata Mauer-Różańska), pływaków (Otylia Jędrzejczak) oraz wielu innych.
Miejsce wymyślił Artur Szulc, dziennikarz sportowy, pracownik Telewizji Polskiej, twórca wielu filmów dokumentalnych o znanych sportowcach. Patronem alei gwiazd sportu w Dziwnowie jest Polski Komitet Olimpijski. Odsłanianie kolejnych medali odbywa się w czasie dorocznego Festiwalu Gwiazd Sportu, który na stałe wpisał się w kalendarium najważniejszych wydarzeń w świecie sportu i każdego roku przyciąga tłumy sympatyków i turystów.
Spacer aleją gwiazd to nie tylko relaks i odpoczynek, ale także ciekawa lekcja historii polskiego sportu. Ma przypominać o najlepszych, motywować najmłodszych oraz inspirować. Wśród replik medali można przeczytać niezwykłe cytaty np.: „Sport jest wzorem prawdziwego życia – współzawodnictwo, szacunek, godność, uczciwość, szlachetność ducha i ciała. W sporcie człowiek znajduje swoją naturalną wolę rozwoju” oraz „Jest taki ogień, co nie spala domów, książek, flag, a ludzie niosą go przed sobą i wierzą w jego siłę. Kiedy płonie nad stadionem i w milionach serc, cichną spory, a nienawiść w miłość zmienia się”. Jeśli będziecie w Dziwnowie koniecznie odwiedźcie aleję gwiazd sportu.