Już od lat fiński system edukacji uznawany jest za najlepszy na świecie. Fińskie dzieci osiągają świetne wyniki w testach, Finowie znajdują się na pierwszym miejscu wśród państw europejskich jeśli chodzi o odsetek uczniów, którzy idą na studia, a nauczyciele cieszą się ogromnym autorytetem.

Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, skupiająca 36 wysokorozwiniętych, demokratycznych państw, już od ponad dwudziestu lat przeprowadza międzynarodowe badanie (PISA – Programme for International Student Assessment), którego celem jest uzyskanie porównywalnych danych o umiejętnościach uczniów. Badani są uczniowie od 15 roku życia wzwyż, na całym świecie. Od lat najwyższe pozycje w rankingach PISA zajmują fińscy uczniowie.

W czym tkwi sekret tych świetnych wyników?

Fiński model edukacji nastawiony jest na ucznia i jego potrzeby, jest kreatywny, wolnościowy i demokratyczny. To system wspierający ucznia, a nie oceniający go. I wreszcie, to system niezwykle skuteczny. Jak wprowadzić go w życie w polskich warunkach? Już 24 października w Gryficach będzie można poznać odpowiedź na to pytanie. Zachodniopomorska Szkoła Biznesu organizuje bowiem szkolenie dla przedstawicieli sektora oświaty. Poprowadzą je specjaliści z Nordic Educators – Kalevi Peter Kurronen (Finlandia) i Mark Stockill (Wielka Brytania).

Eksperci przedstawią fińskie doświadczenia w dziedzinie:

  • Edukacji najmłodszych
  • Kształcenia podstawowego
  • Szkolnictwa ponadpodstawowego
  • Szkół zawodowych
  • Internacjonalizacji fińskiego modelu edukacji

Gdzie i kiedy?

Seminarium odbędzie się na Wydziale Ekonomii i Pedagogiki ZPSB w Gryficach, ul. Piłsudskiego 34, 72-300 Gryfice, w sali nr 101. Data: 24 października, godziny od 12.00 do 15.00.

Serdecznie polecamy!

fiński model edukacji seminarium w Gryficach

Poprzedni artykułJesienna edycja festiwalu „Autumn MIX of Culture Caravan”
Następny artykułSukcesy naszych solistów podczas jesiennej edycji Karawany Kultury