12 lipca Rada Miasta Dziwnów (na wniosek burmistrza) podjęła uchwałę dotyczącą rozbudowy dziwnowskiej promenady. Nowy odcinek (tzw. Promenada Zachodnia, usytuowana na „białej wydmie”) będzie prowadził od wyjścia na plażę przy ulicy Żeromskiego do zejścia znajdującego się na przedłużeniu ulicy Przymorze. W jego skład będą wchodziły dodatkowe tarasy widokowe oraz toalety.

Łączna wartość inwestycji wyniesie blisko 3 800 000,00pln (z czego blisko 50% kwoty będzie pochodziło z funduszy zewnętrznych). Koniec prac jest przewidziany na grudzień 2018 roku.

Kilka dni wcześniej (tj. 06.07.2017) podpisano umowę na realizację zadania pod nazwą: „Rozbudowa mariny w Dziwnowie”. Całość odbędzie się w systemie „zaprojektuj i wybuduj” (wykonawcą będzie Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „HYDROBUD” Adam Dzik) na kwotę 2 100 000,00pln. W ramach zadania powstanie hala do magazynowania jachtów, zespół sanitariatów, parking oraz zadaszona zmywalnia.

Inwestycja uzyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 w wysokości 60% kosztów.

Źródło: Urząd Miejski w Dziwnowie

promenada Dziwnów

Poprzedni artykułDzień Grecki w Dziwnowie
Następny artykułI Festiwal Kolorów w Łukęcinie