Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach zaprasza 8 sierpnia (godz. 19:00) na koncert Agnieszki i Jana Porzuczek, młodych i bardzo utalentowanych pianistów z Katowic. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Agnieszka i Jan Porzuczek są absolwentami katowickiej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego. Agnieszka brała udział w wielu międzynarodowych i krajowych konkursach pianistycznych. Otrzymała wyróżnienia na XII Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Koninie, Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. J. S. Bacha w Gorzowie Wielkopolskim (2004), II Ogólnopolskim Konkursie Chopinowskim im. Władysława Kędry w Łodzi (2004),  I Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym “Szymanowski in memoriam” w Warszawie (2007). Została finalistką XIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina dla dzieci i młodzieży w Szafarni (2005). W 2012 r. uzyskała wyróżnienie za udział w finale I Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Forum per Tasti” w Bańskiej Bystrzycy (Słowacja). Trzykrotnie otrzymała nagrodę prezydenta Katowic dla wybitnie uzdolnionych uczniów katowickich szkół artystycznych.

Do najważniejszych osiągnięć artystycznych Jana należy III miejsce w XIX Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. J. S. Bacha w  Gorzowie Wielkopolskim (2008), wyróżnienie w III Ogólnopolskim Forum Młodych Instrumentalistów im. K. i A. Szafranków w Rybniku (2007) oraz nagroda za najlepsze wykonanie utworu obowiązkowego w II Zachodniopomorskim Konkursie Pianistycznym w Szczecinie (2011). Dwukrotnie otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Katowice dla wybitnie uzdolnionych uczniów szkół artystycznych (2006, 2011). W roku akademickim 2014/2015 uzyskał stypendium Rektora Akademii Muzycznej w Katowicach dla najlepszych studentów. Kończąc szkołę średnią z wyróżnieniem wystąpił na koncercie dyplomowym w Filharmonii Śląskiej, wykonując I cz. Koncertu fortepianowego dmoll KV466 W. A. Mozarta z Orkiestrą Filharmonii Śląskiej pod batutą Jacka Kraszewskiego.

Artyści zaprezentują różnorodny repertuar.

W programie utwory: Jana Sebastiana Bacha, Franciszka Schuberta, Karola Kurpińskiego, Fryderyka Chopina.

Koncert fortepianowy Agnieszki i Jana Porzuczek

Poprzedni artykułWystawa „Człowiek · Odpady · Morze” w Muzeum Przyrodniczym WPN
Następny artykułZa nami XXIV Festiwal Słowian i Wikingów