Burmistrz Kamienia Pomorskiego Stanisław Kuryłło serdecznie zaprasza wszystkich rolników, mieszkańców wsi oraz Kamienia Pomorskiego na Wojewódzkie Dni Pszczelarza oraz na Dożynki Gminne, które odbędą się w dniu 7 września o godzinie 14:00 na Stadionie Miejskim w Kamieniu Pomorskim.

Od godziny 10:00 do 13:00 na Hali Widowiskowo-Sportowej w Kamieniu Pomorskim trwać będą wykłady z okazji Wojewódzkich Dni Pszczelarzy.

Po wykładach spod Hali Widowiskowo-Sportowej ruszy korowód dożynkowy, który przejdzie na Stadion Miejski gdzie rozpoczną się obchody Święta Plonów polową mszą świętą o godzinie 14:00.

Wśród kolejnych punktów programu poza tradycyjnym ceremoniałem dożynkowym znajdzie się wiele innych ciekawych propozycji. Będą konkursy na najpiękniejszy wieniec i najbardziej okazały stół dożynkowy, występy artystyczne lokalnych zespołów, konkurencje sprawnościowe na wesoło.

Dodatkowo będziemy mogli posłuchać znanych i lubianych przebojów w wykonaniu zespołu Nova, a wieczorem zagra zespół CASANOVA.

W trakcie dożynek nie zabraknie atrakcji dla dzieci w postaci różnego rodzaju urządzeń dmuchanych do skakania, a dla wszystkich uczestników przygotowana zostanie dobrze zaopatrzona część gastronomiczna.

Istnieje możliwość zaprezentowania się ze swoimi produktami, chętni proszeni są o kontakt z pracownikiem Urzędu Miejskiego w Kamieniu Pomorskim pod nr tel. 91 38 23 961 lub na e-mail: um@kamienpomorski.pl.

dożynki 2019
Dożynki Gminne w Kamieniu Pomorski już 7 września 2019r.
Poprzedni artykułNajbardziej kolorowa impreza Święto Kolorów w Międzywodziu i Łukęcinie
Następny artykułJesienna edycja festiwalu „Autumn MIX of Culture Caravan”