Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie od października rusza z nowymi zajęciami programowymi. Większość z nich jest bezpłatna. Zapraszamy do zapoznania się z nowym planem zajęć

Grupa Twórcza „bez tytułu” – poniedziałek godz. 16:00

Zajęcia dla młodzieży od 12 roku życia // bezpłatne

Zajęcia okołoplastyczne, których tytuł definiowaniowany jest przez grupę uczestników za każdym razem od nowa. Grupa twórcza zajmować się będzie wszelkiego rodzaju działalnością artystyczną, plastyczną i rzemieślniczą. Uczestnicy projektu będą mieli szansę zdobyć umiejętności manualne, ale tez poszerzyć swoją wiedzę na temat sztuki. Mocno eksperymentalny charakter zajęć, nastawiony będzie na rozwój indywidualnych zainteresowań, ale także na kolektywne działanie, które będzie znajdowało swoje miejsce w przestrzeni miejskiej Golczewa. Dlatego też zaprasza się wszystkich, którzy zainteresowani są sztuką: malarstwem, rzeźbą, rysunkiem, fotografią czy filmem, chcą eksperymentować, mieszać formy, dyskutować i poszerzać swoją wiedzę, a przy tym dobrze się bawić. Zajęcia obejmują warsztat praktyczny związany z malarstwem, rysunkiem, grafiką, street artem, fotografią, projektowaniem, filmem i filmem animowanym (itd.), ale także wykłady i dyskusje na tematy związane ze sztuką.

Zajęcia prowadzi Karolina Gołębiowska – asystentka w Pracowni Rzeźby i Działań Przestrzennych na Akademii Sztuki w Szczecinie.

Pracownia Filmowo Fotograficzna – wtorek godz. 15:00

zajęcia dla dzieci i młodzieży od 10 roku życia // bezpłatne

Na naszych zajęciach wyruszymy w podroż filmu i fotografii. W filmie będziemy wchodzić w świat klasyki polskiego dokumentu i będziemy próbować realizować nasze opowieści i historie w formie obrazu ruchomego. W fotografii nie będziemy uczyć się który sprzęt jest najlepszy a poznamy jak samemu sobie zrobić aparat fotograficzny i jak bez pomocy cyfrowych urządzeń zrobimy fotografie. Zobaczymy jak działa chemia fotograficzna i co to jest materiał światłoczuły.

Zajęcia prowadzi Krzysztof Kuźnicki – Stowarzyszenie Kamera ze Szczecina

Zrób to sam – kreatywne warsztaty dla najmłodszych – środa godz. 15:00

Zajęcia dla dzieci // bezpłatne

„Zrób to sam” to zajęcia manualne podczas których pokazujemy dzieciom jak z wykorzystaniem ogólnie dostępnych materiałów stworzyć coś niepowtarzalnego, praktycznego, a często też idealnego na prezent. Zajęcia rozwijają w uczestnikach kreatywności i pobudzają wyobraźnie.

Zajęcia prowadzi Iwona Nadolska – animatorka z GOKiS.

Warsztaty Handmade – co drugi wtorek godz. 16:30

Zajęcia dla dorosłych i młodzieży od 13 roku życia // bezpłatne

Warsztaty Handmade skierowane są do młodzieży i dorosłych. Ich główna tematyka obejmuje szycie na maszynie dekoracji i praktycznych akcesoriów. Co jakiś czas wplatane są też inne techniki rękodzieła, dzięki czemu zajęcia te są rozmaite i pozwalają zapoznać się z różnymi twórczymi technikami. Na tych zajęciach każdy może stworzyć dla siebie coś jedynego w swoim rodzaju.

Zajęcia prowadzi Agnieszka Szwajkowska – animatorka z GOKiS na co dzień prowadząca blog „Nie z Chin”.

Na zajęcia nie obowiązują zapisy – wystarczy przyjść! Start już 8 października (poniedziałek).

Masz pytania? Skontaktuj się z GOKiS: +48 512 786 445.

Do zobaczenia w GOKiS!

kulturalny plan zajęć

Poprzedni artykułRegaty Winogronowe
Następny artykułZawiadomienie o czasowym zamknięciu ulicy Solskiego