Długi weekend majowy to doskonały czas żeby rozpocząć sezon wiosenno-letni. W miejscowościach nadmorskich już od kilku dni trwają przygotowania do majówki. Jeśli dobrze zaplanowaliśmy urlop to może on dla nas trwać aż 9 dni. Ustawowo dni wolne przypadają: w środę, 1 maja – Święto Pracy i w piątek, 3 maja – Święto Konstytucji 3 Maja. Niektórzy z Was pewnie będą odpoczywać aż do następnej niedzieli. Oby tylko pogoda sprzyjała. Jeżeli zostajecie na ten długi weekend w domu, koniecznie sprawdźcie co będzie się działo w naszym powiecie.

Kamień Pomorski

Obchody Majowe w Kamieniu Pomorskim odbędą się 2 i 3 maja. Świętowanie rozpocznie się otwarciem regat żeglarskich i uroczystym podniesieniem bandery w czwartek o godzinie 12:00. Dwie godziny później spod Ratusza wystartuje Rajd Rowerowy do miejscowości Dusin i z powrotem do Kamienia Pomorskiego. O 17:00 uczestnicy obchodów przemaszerują z flagą spod Ratusza na Marinę, gdzie nastąpi uroczyste podniesienie Flagi Państwowej i wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego. Nie zabraknie także występów artystycznych przygotowanych przez Kamieński Dom Kultury, a wszystko zakończy wspólne ognisko z kiełbaskami z grilla.

3 maja rozpocznie Msza Święta w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych, oficjalnych delegacji, mieszkańców oraz gości o godz. 10:00. Po Mszy Świętej uczestnicy obchodów zostaną przewiezieni autokarem do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim – gdzie odbędą się główne obchody Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Obchody Majowe 2019 w Kamieniu Pomorskim
Święto Flagi w Kamieniu Pomorskim

Międzyzdroje

Miasto serdecznie zaprasza na Majówkę 2019 nad morze. W Międzyzdrojach w długi majowy weekend wystąpią m.in.: Specyficzni, Dj Miqro, Jacob A, Pesos, Gromee i Big Cyc.

W środę 1 maja w Międzynarodowym Domu Kultury będziemy mogli wybrać się na koncert „Mickiewicz Unplugged”. Na scenie domu kultury zobaczymy Zespół Piramidy i aktora Pawła Królikowskiego. Koncert rozpocznie się o godz. 19:00. Wstęp 30zł.

Drugiego dnia maja nie zabraknie sportu i muzyki. O godz. 12:00 spod hotelu Golden Tulip Międzyzdroje Residence ruszy 5 km „Bieg po Kulturę”, będzie to już jego IV edycja. Natomiast o godz. 12:45 w amfiteatrze zagra zespół Specyficzni. To jednak nie będzie koniec atrakcji tego dnia, gdyż o godz. 18:00, na tej samej scenie, wystąpią Dj Miqro, Jacob A i Pesos. Wstęp na te wydarzenie jest bezpłatny.

W piątek 3 maja Międzyzdroje bawić się będą przy muzyce zespołu Big Cyc. Ten założony w 1988 roku polski zespół rockowy zaczynał grając muzykę w stylu punk rock. Większość utworów to proste i energiczne kompozycje, z przesterowanymi gitarami, mocną perkusją i głośnym wokalem. Z czasem gra Big Cyca uległa zmianie i zespół zaczął skłaniać się ku brzmieniom bardziej przystępnym, a jego muzyka stawała się łagodniejsza. Koncert rozpocznie się o godz. 19:00 w amfiteatrze. Wstęp wolny.

Ostatnią atrakcją majówki w Międzyzdrojach będzie występ artysty występującego pod pseudonimem Nowator. Pojawi się on na deskach międzyzdrojskiego amfiteatru 4 maja o godz. 19:00. Nowator, a właściwie Paweł Lipski, to polski raper, wokalista, autor tekstów, muzyk i kompozytor. To człowiek, którego nie da się zaszufladkować, krążący gdzieś pomiędzy muzyką pop, hip-hop, reggae, dancehall i disco polo. Potrafi zawładnąć każdą sceną w Polsce i na świecie.

Majówka 2019 w Międzyzdrojach
Majówka 2019 w Międzyzdrojach

Dziwnów

Atrakcji nie zabraknie także w Dziwnowie. Majowy weekend miasto rozpocznie tradycyjnie Regatami Wioślarskimi Łodzi Monotypowych oraz Wielkim Grillowaniem. 1 maja przewidziany jest także szereg animacji i konkursów dla dzieci, które będą miały miejsce na terenie Przystani Sezonowej w Dziwnowie (ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 2a).

2 maja o godz. 14:00 odbędzie się kolejna już edycja tzw. „Pikniku pod Lipą”, organizowanego przez Stowarzyszenie „Nasz Dziwnów”. Tego samego dnia o godzinie 16:00 (w Międzywodziu) świętować będziemy z okazji Dnia Flagi Państwowej. 3 maja odbędą się oficjalne obchody Święta Konstytucji 3 Maja, na które będą składały się: Msza Święta za Ojczyznę (o godzinie 12:00), uroczystość przy Pomniku Zwycięstwa, znajdującym się przy ul. kpr. Koniecznego w Dziwnowie (o godzinie 13:20) i Dziwnówku (o godzinie 13:40). Po południu tego samego dnia, Dziwnów zapraszam na Festyn Charytatywny „Razem dla Maksia”. Wydarzenie to rozpocznie przedstawienie pt. „Kościuszko-droga do wolności”, przygotowane przez koło teatralne „Zarembiacy”.

Majówka 2019 w Dziwnowie
Majówka 2019 w Gminie Dziwnów

Wolin

Mieszkańcy Wolina i okolic 1 maja pójdą w „Majowym Marszu po zdrowie”. Program wydarzenia poniżej.

 • 09:15 – zbiórka uczestników (Świetlica Wiejska w Zastaniu);
 • 09:15-09:45 – rejestracja uczestników;
 • 09:45-10:00 – rozgrzewka uczestników;
 • 10:00 – wymarsz uczestników

Trasa marszu: Zastań – Sierosław – Chynowo – Rekowo – Zastań.
Po marszu na uczestników czekać będzie mnóstwo atrakcji: uczta dla podniebienia, konkursy z nagrodami dla dużych i małych.

Majowy Marsz po zdrowie 2019
Majowy Marsz po Zdrowie już 1 maja.

Nieopodal Wolina, w Recławiu mieści się Centrum Słowian i Wikingów, w którym to od 2 do 5 maja 2019r. odbywać się będą między innymi warsztaty rzemiosł dawnych, eksperymenty kulinarne i degustacje potraw dawnej kuchni w ramach Archeologicznej Majówki. Na terenie skansenu każdy chętny będzie mógł zorganizować sobie piknik-majówkę, połączoną z grami i zabawami historycznymi.

Szczegółowy program Majówki Archeologicznej:

Czwartek 2 maja 2019

 • 11:00 Konkurs Łuczniczy
 • 12:00 Rusalia, czyli parę słów o tradycji (wykład)
 • 13:00 Obrzęd – Majowe Zaduszki
 • 14:00 Gry i zabawy historyczne

Piątek 3 maja 2019

 • 11:00 Konkurs łuczniczy
 • 12:00 Wiosenne odnowienie więzi. Stado, czyli kilka słów o tradycji.
 • 13:00 Igrzyska Stadne
 • 15:00 Obrzęd – Postrzyżyny

Sobota 4 maja 2019

 • 11:00 Rusalia, czyli parę słów o tradycji (wykład)
 • 12:00 Konkurs łuczniczy dla zwiedzających
 • 13:00 Obrzęd – Majowe Zaduszki
 • 14:00 Gry i zabawy historyczne

Niedziela 5 maja 2019

 • 11:00 Wiosenne odnowienie więzi. Stado, czyli kilka słów o tradycji.
 • 12:00 Konkurs łuczniczy dla zwiedzających
 • 13:00 Igrzyska Stadne
 • 14:00 Konkurs gry w kubba
Majówka archeologiczna 2019
Majówka Archeologiczna 2019 w Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie

 

Poprzedni artykułZlot motocykli Harley-Davidson w Dziwnowie
Następny artykułNauka nie kończy się w szkole. Już niedługo Gryfickie Forum Społeczno-Gospodarcze!