W poniedziałek 25 czerwca 2018r. w Golczewie rozpoczną się dwutygodniowe półkolonie twórcze. Potrwają one do 8 lipca 2018r. Warsztaty skierowane są dla dzieci i młodzieży w wieku od 12 do 18 lat. Udział jest bezpłatny, a dodatkowo organizator zapewnia transport ze wszystkich wsi w gminie oraz pełne wyżywienie. Organizatorem półkolonii jest Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie.

Planeta Golczewo – czyli międzywiejska akademia teatru plenerowego to projekt z pogranicza teatru plenerowego, zaangażowanego, happeningu, literatury, publicystyki i psychologii. Grupa warsztatowa złożona z dzieci i młodzieży z kilku wsi gminy Golczewo prowadzona przez instruktorów związanych z poznańskim Teatrem Biuro Podróży przejdzie dwutygodniowy warsztat, którego zwieńczeniem będą pokazy spektaklu plenerowego. Młodzi wykonawcy objadą ze swoim spektaklem okoliczne wioski, zaczynając od swoich własnych, na pokazie finałowym w Golczewie kończąc. Wszystkie pokazy będą swoistymi świętami, gromadzącymi lokalna społeczność. Podczas trwania półkolonii cała grupa warsztatowa wyjedzie na spotkanie do szczecińskiego Teatru Kana gdzie weźmie udział w całodniowych warsztatach teatralnych, dźwiękowo – oświetleniowych, zostanie oprowadzona po przestrzeni teatru i pozna pracę instytucji „od podszewki”.

Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Lato w Teatrze, którego operatorem jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

lato w teatrze Golczewo

Poprzedni artykułMinisterstwo Cyfryzacji zachęca do rejestracji narodzin dziecka online!
Następny artykułWampir z Kamienia Pomorskiego okazał się kobietą