Polscy naukowcy, lekarze i pracownicy służby zdrowia w liście otwartym do władz i mediów wątpią w zagrożenie, które niesie koronawirus.

Autorzy listu idąc tropem swoich kolegów z Belgii napisali list, w którym apelują o „zakończenie nieuzasadnionych epidemiologicznie działań i natychmiastowe przywrócenie normalnych, demokratycznych zasad funkcjonowania Państwa, struktur prawnych, wszystkich naszych swobód obywatelskich oraz przestrzegania praw człowieka„. Domagają się od władz debaty na ten temat z udziałem ekspertów – „Po początkowej panice dotyczącej COVID-19, fakty obiektywne pokazują teraz zupełnie inny obraz – nie ma już medycznego i naukowego uzasadnienia dla kontynuacji stosowanych obostrzeń„.

Lekarze i naukowcy zwracają uwagę, że „95% ludzi doświadcza Covid-19 praktycznie bezobjawowo„, a cięższe dolegliwości można leczyć dostępnymi obecnie lekami i metodami. Stosowanie w takiej sytuacji nieprzetestowanej szczepionki, której twórcy już mają zwolnienie z odpowiedzialności prawnej od niepożądanych skutków, budzi według nich wątpliwości.

Wspominają tez m.in. testach RT-PCR, które dają „wiele fałszywie dodatnich wyników„, o dramatycznych konsekwencjach społecznych i gospodarczych izolacji i zapewniają, że obostrzenia wprowadzane przez rząd są niepotrzebne.

Link do „Listu otwartego polskich lekarzy, naukowców i pracowników służby zdrowia do polskich władz oraz mediów” → listlekarzy.pl

list
Polscy naukowcy, lekarze i pracownicy służby zdrowia napisali list otwarty do władz i mediów.

Źródło: listlekarzy.pl, dorzeczy.pl

Poprzedni artykułSzkoła w Jarszewie potrzebuje Waszych głosów! Pomóżmy dzieciom wygrać książki do biblioteki szkolnej