Wczoraj w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej odbył się wernisaż wystawy malarskiej artystek Marty Greszty i Nadii Świerczyny “W ciemnym lesie budzą się demony…” w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej w Kamieniu Pomorskim. Organizatorem wystawy jest Kamieński Dom Kultury.

wystawa malarska
Prace artystek Marty Greszty i Nadii Świerczyny “W ciemnym lesie budzą się demony…”. Foto: Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej

Obrazy prezentowane na wystawie to pewnego rodzaju refleksy odbijane przez naturę w naszym kierunku. W nas w nią zapatrzonych, pełnych odmiennych uczuć, ciągle zafascynowanych i interpretujących.

Związek ludzi i natury jest coraz mniej bezpośredni. Stajemy się jej obserwatorami. To może tworzyć podświadome fobie, ale też pragnienia związane z wejściem do natury.

Czarna dziura, w ciemnościach zarośli, przyciąga tajemniczo, budząc lęk i fascynację artystek obserwatorek. Fascynacja tymi refleksami natury dominuje w obrazach. Jest więc studium kształtów natury oraz interpretacją doznań wywołanych przez doświadczenie przebywania w otoczeniu tak bliskim i obcym zarazem.

Wszystkich spragnionych estetycznych doznań i kontaktu ze sztuką Kamieński Dom Kultury serdecznie zapraszam na wystawę malarstwa abstrakcyjnego. Obrazy inspirowane są naturą i doznaniami jakie doświadczamy w kontakcie z nią. Jest to swoiste studium kształtów i nastrojów.

Dodatkowo w Noc Muzeów 18.05 (sobota) odbędzie się autorskie oprowadzanie po wystawie i inne atrakcje!

Źródło: Kamieński Dom Kultury

wystawa malarska

Poprzedni artykułNauka nie kończy się w szkole. Już niedługo Gryfickie Forum Społeczno-Gospodarcze!
Następny artykułDzień Dziecka w Kamieniu Pomorskim – relacja