Za nami XXIV Festiwal Słowian i Wikingów, jedna z największych wczesnośredniowiecznych imprez w Europie. Przez trzy dni od 3 do 5 sierpnia zwiedzający Skansen Słowian i Wikingów w Recławiu mieli okazję przeżyć „żywą lekcję historii” i zobaczyć, jakie zawody wykonywano, jakie potrawy spożywano, jak spędzano czas wolny oraz jak wyglądały zbroje wojowników.

Podczas całego festiwalu prezentowane były warsztaty dawnych rzemiosł, odbywały się występy zespołów muzyki i tańca dawnego, regaty i rejsy rekonstrukcji dawnych łodzi, inscenizacje wydarzeń historycznych i obrzędów, spotkania z autorami książek. Przywoływano deszcz, odpędzano chmury deszczowe na podstawie tradycji ludowych. Wróżono ze szczap wróżebnych (tzw. źrebi) dla mężczyzn oraz z linii w popiele dla kobiet. Przeprowadzono wczesnośredniowieczne gry i zabawy, obrzęd zaślubin, turniej łuczniczy.

Największym wydarzeniem całego festiwalu są zawsze wielkie bitwy Słowian i Wikingów na ponad 600 wojów. 

Biorą w nich udział obrońcy Wolina i najeźdźcy, którzy walczą ze sobą do dwóch zwycięstw. Bitwy przyciągają największe zainteresowanie odwiedzających.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z trzeciego dnia festiwalu:

 

Poprzedni artykułAgnieszka i Jan Porzuczek w MDK w Międzyzdrojach
Następny artykułV Regaty SPUTNIK CUP